Aktualności

“Rozbitkowie” wystawa Łukasza Murzyna w galerii w podziemiach MCK w Krakowie.

Wystawa w galerii w podziemiach Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie przy Rynku Głównym 25 będzie czynna od piątku 4.06 do 13.06 (z wyjątkiem poniedziałku) w godz. 17.00 – 19.00. Finisaż: 13.06.2021 o godz. 17.00 w ramach Cracow Art Week KRAKERS / Wydział Sztuki w Mieście 9.0. 

Wystawa obejmuje siedem symbolicznych obiektów „szalup” oraz projekcje wideo stworzone w oparciu o trzy różne strategie rejestracji – od statycznego kadru pejzażu notującego moment wschodu słońca przez nagrania kamerą zanurzoną w morskiej wodzie aż po wideo z zastosowaniem kamery termowizyjnej. Całość stanowi zaproszenie do wielowarstwowej refleksji nad globalnym kryzysem w wymiarze humanitarnym, ekologicznym i politycznym, ale nade wszystko dyskretnie wskazuje na obszar metafizyczny jako źródło poszukiwanej nadziei.

Nowy tekst Łukasza Murzyna w ostatnim numerze Obiegu: “Poligon dialogu”

https://obieg.u-jazdowski.pl/numery/wojny-kulturowe/poligon-dialogu

Nowy tekst Łukasza Murzyna na łamach Pressji: “Sztuka pomaga uzdrawiać relacje, Mały biznes może być jej mecenasem”. 5 marca 2021. Łukasz Murzyn o prywatnym mecenacie sztuki  

Więcej tekstów tego autora w Pressjach:

https://klubjagiellonski.pl/profil/murzyn-lukasz/

Wideo Łukasza Murzyna “Dystans pionowy” oraz “Stróżu mój” z roku 2020 na wystawie “Antygrawitacja” w BWA w Tarnowie.

http://www.bwa.tarnow.pl/1,921,wystawy,antygrawitacja.html

Wideo “Dziedzictwo” na wystawie „Obrazy tożsamości” w londyńskiej Blue Point Gellery online.

W ramach wspólnego projektu badawczego Wydziału Sztuki UP w Krakowie i Polskiego Uniwersytetu na Obczyźnie w Londynie, 18 grudnia 2020 r. o godz. 19.00 w Blue Point Gellery online otwarta zostanie wystawa Natalii Kopytko, Krzysztofa Gila, Małgorzaty Wielek-Mandreli, Krzysztofa Marchlaka i Łukasza Murzyna zatytułowana: „Obrazy tożsamości”. 

https://clacu.puno.edu.pl/blue-point-art-gallery/identity/